چاپ        ارسال به دوست

در همایش کشوری "نقش مددکاران اجتماعی در کار با بیماران خاص":

مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج در طول شیوع ویروس کرونا، بررسی می شود

   مدیر گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: هدف از برگزاری همایش کشوری "نقش مددکاران اجتماعی در کار با بیماران خاص"، شناخت و بررسی مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج در طول شیوع ویروس کرونا است.

  دکتر غنچه راهب دبیر علمی این همایش در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه، افزود: عمده تمرکز این همایش، بر روی بیماران تالاسمی، بیماران سرطانی، بیماران هموفیلی، بیماران MS و بیماران مبتلا به ویروس HIV (ایدز) می باشد و عوامل تشدید کننده نیازهای این بیماران به دریافت خدمات اجتماعی در طول شیوع ویروس کرونا و دسته‌بندی مشکلات آنها به لحاظ روانی _ اجتماعی بررسی خواهد شد.

   وی، « معرفی خدمات مددکاری اجتماعی در کار با بیماران خاص و صعب العلاج مانند، مراقبت تسکینی در کار با این بیماران، توانبخشی اجتماعی بیماران، اقدامات حمایتی از مراقبین بیماران و مداخلات کاهش انگ در این بیماران » را از دیگر اهداف همایش ذکر کرد.

   دکتر راهب در تعریف بیماری‌های خاص گفت: بیماری‌های خاص به آن دسته از بیماری‌ها گفته می‌شود که در جامعه عمومیت ندارند، معمولا از شیوع کمی برخوردارند، دشواری‌های زیادی برای درمان آنها وجود دارد، درمان بیماری های خاص هزینه بر بوده، اما دائمی نیست و فرد مبتلا تا آخر عمر درگیر بیماری است و همیشه نیاز به درمان دارد.

   مدیر گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: براساس تعریف وزارت بهداشت، چهار بیماری تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و MS در زمره بیمارهای خاص قرار گرفتند و در حال حاضر نیز بیماری‌ پروانه‌ای و سرطان نیز در زمره این بیماری‌ها قلمداد می‌شوند، هر چند که برای استفاده این بیماران از خدمات بیماری های خاص، مصوبات قانونی در این زمینه لازم است.

    وی در پایان این گفت وگو، ضمن توصیه به همه گروه‌های فعال در حوزه سیاست‌گذاری خدمات اجتماعی، کادر درمانی اعم از اساتید و دانشجویان گروه هایی مانند مددکاری اجتماعی، روانشناسی، توانبخشی، پرستاری و... برای شرکت در این همایش، ابراز امیدواری کرد: این همایش بتواند در حل مشکلات بیماران خاص و صعب العلاج راهگشا باشد.

    همایش کشوری "نقش مددکاران اجتماعی در کار با بیماران خاص"، به مناسبت 18 اردیبهشت ماه، " روز جهانی بیماری‌های خاص و صعب العلاج "، به همت گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، رصدخانه اجتماعی کووید 19 و انجمن علمی مددکاری اجتماعی، از ساعت 15 الی 19 در سالن اجتماعات فارابی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند از طریق لینک connect.uswr.ac.ir/sw-meeting   به صورت مجازی در آن شرکت کنند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: شاهی – نعیمی پور


١٢:٢٩ - سه شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٩١٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج