چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

برگزاری نشست مشترک مسئولان دانشگاه با اعضای شورای صنفی دانشجویان

   اعضای شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در نشست مشترک با مسئولان دانشگاه، مسایل آموزشی و دانشجویی مورد نظر دانشجویان را مطرح کردند.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، در این نشست مشترک، عسگری دبیر شورای صنفی دانشجویان، شاهرخی نماینده خوابگاه اشرفی یک (ویژه دانشجویان دختر) و میرزایی نماینده خوابگاه فردوس (ویژه دانشجویان پسر) و همچنین، دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه، دکتر محمدرضا خدایی معاون آموزشی، دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی – دانشجویی، اکبر میرجانی اقدم مدیر امور دانشجویی و دکتر سهیلا شهشهانی پور مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی حضور داشتند.

   دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه طی سخنانی در ابتدای این نشست، ضمن مروری بر وضعیت شیوع کرونا در کشور و شدت و ضعف آن که در مقاطع مختلف سبب محدودیت هایی برای امور آموزشی و پژوهشی دانشگاه شد، گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران در معاونت درمان دانشگاه و جلب حمایت مسئولان وزارت بهداشت، همه کادر درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان در ستاد دانشگاه و حدود 270 دانشجوی تهرانی و شهرستانی مستقر در تهران، نسبت به بیماری کرونا واکسینه شدند.

   وی افزود: لیست دانشجویان مستقر در شهرستان ها نیز با کد ملی و شماره دانشجویی آنان در حال آماده سازی است تا به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور جهت اختصاص سهمیه واکسن در شهرستان های محل سکونت دانشجویان اعلام شود، و امیدواریم با واکسیناسیون همه دانشجویان، بتوانیم کارورزی دانشجویان را با اولویت ترم آخر کارشناسی ها و بخشی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی را از تیرماه مجددا راه اندازی کنیم و از مهرماه امسال نیز شاهد حضور دانشجویان سر کلاس های درس در دانشگاه باشیم.

   رئیس دانشگاه در عین حال گفت که با توجه به سرعت تغییر رفتار ویروس، ممکن است که این برنامه تغییر کند، اما نهایتا با 50 درصد دانشجویان در هر کلاس و با فاصله گذاری، کلاس های حضوری را برگزار خواهیم کرد.

   دکتر خانکه از دبیر شورای صنفی دانشجویان خواست تا در آماده سازی لیست دانشجویان مستقر در شهرستان برای دریافت واکسن و همچنین اطلاع رسانی در اجرای دستورالعمل مربوط به برگزاری امتحانات، مدیریت آموزشی را یاری کنند که عسگری نیز برای این همراهی، اعلام آمادگی کرد.

   عسگری در ادامه، از کم لطفی برخی اعضای هیات علمی در انجام امور آموزشی مانند ثبت نمره ها، گلایه کرد، که رئیس دانشگاه در راستای این موضوع، ضریب یک به 12 (استاد نسبت به دانشجو) را پائین دانست و گفت: در نظر داریم که حدود 30 درصد از نخبگان دانشگاه را به عنوان هیات علمی جذب کنیم تا این ضریب ترمیم شود.

   دکتر خانکه با اشاره به اینکه 65 درصد دانشجویان دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول هستند، افزود: برخی از مشکلات به تعداد کم هیات علمی با حجم کاری زیاد برمی گردد، اما بخشی از آن را باید از طریق ارزشیابی منصفانه، محرمانه و با حفظ حرمت و شان اساتید، اصلاح کرد که این نیازمند مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان در ارزشیابی اساتید است.

  دبیر شورای صنفی دانشجویان همچنین از واحد مشاوره دانشجویی و خدمات آن انتقاد کرد که دکتر شاکری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این خصوص گفت: تا حدودی ضعف در عملکرد این واحد داشتیم که با نظر رئیس دانشگاه، نسبت به تغییر ساختار آن اقدام شده و برنامه های خوبی برای این بخش داریم تا خدمات با کیفیت بهتر ارائه بشود.

   عسگری از تاخیر در پرداخت حقوق دانشجویان دکتری و رزیدنت ها گفت که دکتر خانکه رئیس دانشگاه در همین راستا تصریح کرد: پرداخت حقوق دانشجویان دکتری و رزیدنت ها از محل درآمدها است و  هر چند که مراکز درمانی تابعه دانشگاه درآمد زیادی ندارند، اما اگر بیمه ها طلب ما از خدمات درمانی را بموقع پرداخت کنند، ما هم می توانیم این پرداختی ها را بموقع بدهیم و پیگیری مسئولان دانشگاه نیز تا کنون بر این موضوع بوده است.

   دبیر شورای صنفی دانشجویان، در مورد روند طولانی دریافت کد اخلاق گفت، که دکتر خانکه در این خصوص، به تغییر و اصلاح فرایند دریافت کد اخلاق اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود که با تغییر فرایند مربوطه، مدت زمان دریافت کد اخلاق به کمتر از یک ماه برسد.

   رئیس دانشگاه همچنین در راستای گلایه دانشجویان از بی توجهی برخی کارشناسان در بخش های مختلف نسبت به امور دانشجویان، گفت که واحدی از سال گذشته برای اصلاح و تغییر همه فرایندهای دانشگاه فعال شد و تا دو ماه آینده، نتایج فعالیت این واحد در قالب کتاب فرایندها منتشر می شود و اطلاعات آن روی وب سایت دانشگاه قرار می گیرد تا همه بتوانند با آگاهی از چگونگی روند پاسخگویی به درخواست خود، همکاری کارکنان دانشگاه را طلب کنند.

   عسگری در بخش دیگری از این نشست، درخواست دانشجویان برای تسریع در صدور کارت های جدید شناسایی را مطرح کرد که دکتر خانکه گفت: کارت های دانشجویان دکتری آماده است و با تکمیل اطلاعات مابقی دانشجویان، بتدریج کارت های آنان نیز صادر خواهد شد.

   عسگری همچنین افزایش کمک هزینه خرید کتاب، ساماندهی فضای فیزیکی و محوطه سازی دانشگاه، و تامین مراکز درمانی مورد نیاز بعنوان فیلدهای آموزشی را از مسئولان دانشگاه درخواست کرد که دکتر خانکه، عدم جابجایی اعتبارات را مانعی برای افزایش کمک هزینه خرید کتاب ذکر کرد و کسب امکانات دانشجویی از طریق گرنت های ویزیتوری را به دانشجویان توصیه کرد.

   رئیس دانشگاه در مورد ساماندهی فضای فیزیکی دانشگاه نیز گفت: از حدود دو ماه آخر سال گذشته، معاونت توسعه دانشگاه، کار بازسازی کلاس ها، بهسازی فضای فیزیکی گروه های آموزشی و بازسازی و تعمیر سرویس های بهداشتی دانشگاه را آغاز کرده است و برغم کمبود بودجه عمرانی دانشگاه که فقط 8 درصد اعتبارات دانشگاه را شامل می شود، همچنان کار بازسازی و تعمیر بخش های مختلف دانشگاه ادامه دارد.

   دکتر خانکه در خصوص توسعه مراکز درمانی تابعه دانشگاه هم اظهار داشت: با اتمام پروژه ساخت بیمارستان توانبخشی یافت آباد که بنظر می آید اوایل تابستان امسال به پایان برسد، این بیمارستان نیز برای ترم آینده به فیلدهای آموزشی دانشجویان اضافه می شود، ضمن آنکه دو پروژه دیگر نیز در دست اجراست که به مرور به مجموعه مراکز درمانی تابعه دانشگاه اضافه خواهند شد.

   وی افزود: البته تا زمانی که پروژه های عمرانی به سرانجام برسند، با بنیاد شهید انقلاب اسلامی هماهنگ شده تا دانشجویان بتوانند از مراکز تحت پوشش بنیاد نیز استفاده کرده و کمبود فیلدهای آموزشی را جبران کنند.

   در ادامه، رئیس دانشگاه بر مشارکت حداکثری همه آحاد ملت در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: دانشجویان باید در انتخابات شرکت کنند و همانطور که در زمان جنگ تحمیلی همه برای حفظ تمامیت ارضی کشور مشارکت کردند، هم اکنون نیز باید همه مراقبت کنیم و با مشارکت حداکثری، در حفظ هویت ملی و تمامیت ارضی کشورمان تلاش کنیم.


١٨:٢٢ - سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٩٣١٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج