چهارشنبه ٠٢ تير ١٤٠٠

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3049
 بازدیدکنندگان آنلاین : 7

المپیاد ورزشی
 

 

 

احتراما" به استحضار میرساند،در اجرای دستورالعمل  3770/208/دمورخ5/10/1394مدیر کل محترم پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان  درخصوص ورزش کارمندان و اولین المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور  در تاریخ 5/11/94 کمیته ورزش کارکنان دانشگاه به ریاست معاونت محترم توسعه و منابع کار خود را شروع ودر جلسات متعدد برنامه ها و راهکارهای توسعه ورزش حرفه ای با انگیزه حضور در المپیاد ورزشی و ورزش همگانی مورد نقد و بررسی قرار گرفت .که نتایج دستورالعملهای کمیته از آن زمان تابحال بشرح ذیل می باشد.

 - ورزش همگانی  = خرید 100هزار کارت ورزشی و فرهنگی وتوزیع آن در دو مرحله به پرسنل دانشگاه و مراکز تابعه

2-برنامه ریزی ورزش فرزندان پرسنل  وثبت نام حدود 30 نفر فرزند پسر و دختر که شروع برنامه از اول تیرماه سال جاری تا 15 شهریور می باشد.

3-برگزاری یکدوره گل گشت  به مقصد کاشان با حضور 110 نفر پرسنل و خانواده هایشان

4-برگزاری یکدوره مسابقات داخلی بمناسبت بزرگداشت ماه مبارک رمضان در 4 رشته ورزشی خواهران (تنیس روی میز دارت آمادگی جسمانی و بدمینتون ) و 5 رشته ورزشی برادران (فوتسال-والیبال - دارت - تنیس روی میز و فوتبال دستی)که ثبت نام واطلاع رسانی انجام شده و ضمن اعلام زمان در بیمارستان روانپزشکی رازی برگزار می گردد.

5-برنامه ریزی فعال نمودن 5رشته ورزشی خواهران (تنیس روی میز - دارت - آمادگی جسمانی والیبال و پیلاتس) و 6 رشته ورزشی برادران (فوتسال - فوتبال دستی والیبال - دارت - تنیس روی میز و فوتبال چمنی) که با جذب مربیان مجرب در هفته یک روز از ابتدای تیر ماه سال جاری فعالیت خود را شروع می نماید.

6-حضور در اولین المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های غلوم پزشکی کشور که دانشگاه ما با کاروان ورزشی 60 نفره خواهران و برادران بصورت پررنگ در این رخداد ورزشی شرکت نمودند .ونتایج قابل توجه ای را با توجه به تعداد پرسنل و امکانات در بین 44 دانشگاه و 10 سازمان وابسته به وزارت بهداشت در مجموع 58 تیم بدست آوردند.

این نتایج شش گانه برآمده از تصمیمات، رهنمودها، حمایتها و... کمیته ورزش دانشگاه، ریاست محترم و مسولین محترم دانشگاه و تلاش بی وقفه پرسنل خدوم که بدون هیچ چشمداشتی با کمترین امکانات موفقیتهای اینچنینی را رقم زدند، نشاط گرفته لذا ضمن تشکر از تک تک اعضا محترم کمیته ورزش این پیروزی را که با کسب یک کاپ نایب قهرمانی تزئین گردید به سهم خود تبریک میگویم و خالصانه از حمایتها و رهنمودهای آنها تشکر ویژه دارم.

 

گزارش نتایج اولین المپیاد بشرح ذیل به استحضار میرسد.

*تیم فوتسال کارکنان دانشگاه از نیمه دوم بهمن 94 با فراخوان ورزشکاران و انتخاب 10 نفر بعنوان بازیکن زیر نظر مربی مجرب و ملی کشور آقای حیدریان تمرینات خود را جهت حضور در اولین المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شروع نمودند و در تاریخ 13/2/95 به محل بازیها در شهرستان ساری اعزام گردید. تیم های شرکت کننده 58 تیم از دانشگاها در 16 گروه 3 و4 تیمی رقابت خود را از تاریخ 14/2/95 شروع نمودند.

تیم فوتسال دانشگاه ما توانست ضمن شکست تیم های شهرکرد، اردبیل و ایرانشهر از گروه خود صعود نماید،و در بین 32 تیم برتر قرار گیرد. در این مرحله نیز ضمن پیروزی بر تیم دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به مرجله بعد صعود نمود و در 16 تیم برتر که بعنوان سرگروه بازی های آینده انتخاب میشوند، دست یافت.

تیم ما جهت حضور در مرحله 8 تیم متاسفانه در برابر تیم دانشگاه علوم پزشکی گیلان بازی را بدلیل مساوی بودن در ضربات پنالتی واگذار نمود و از ادامه بازیها باز ماند. ولی از شایستگی این تیم با توجه به وقت کم و امکانات محدود و... کسب رده شانزدهم جدول می باشد که یقینا"با حمایت جنابعالی و ریاست محترم دانشگاه در مسابقات بعدی انتظار کسب جایگاه برتر وجود دارد.

 

*تیم والیبال برادران

در این دور از مسابقات 48 تیم از دانشگاه ها و سازمانهای وابسته علوم پزشکی کشور شرکت نمودند.تیم ما در اولین گروه مقابل دانشگاه کاشان و سمنان پیروز شد، وجز 16 تیم برتر قرار گرفت.

ودر دور بعد مقابل دانشگاه مشهد متاسفانه بازی را واگذار و از ادامه مسابقات باز ماند.نکته قابل ملاحظه اینکه تیم ما قابلیت رقابت با تیمهای مدال آور را دارد. متاسفانه بدلیل عدم حضور مربی که بعنوان مدرس فدارسیون در زمان مسابقات حضور نداشت. تیم انسجام خود را از دست داده بود و عدم آنالیز بازی تیمی که قابل شکست دادن را داشت بر ما پیروز شد.

لذا پیشنهاد می گردد در سال جاری با مربیان قرار داد بسته شود، که در هر زمان که نیاز شد در مسابقات کنار تیم باشند.


*تیم تنیس روی میز با 3 بازیکن  و یک نفر سرپرست و مربی

در تاریخ 18/2/95 به محل برگزاری مسایقات اعزام گردید.

در این دور مسابقات 44 تیم 3نفره از 44دانشگاه علوم پزشکی کشور در مجموع 132 نفر بازیکن شرکت نمودند .و در 44گروه به رقابت پرداختند.ورزشکاران ما ضمن رقابت 2نفر تا نفرات 88 دست یافتند و آقای وحیدیان بازیکن بسیار با وقار ما موفق شد با شکست حریفان خود از دانشگاه های اهواز یاسوج شهید بهشتی اصفهان در آخر با دانشگاه تبریز ضمن واگذاری مسابقه نفر شانزدهم را از آن دانشگاه ما نماید .که با توجه به سطح بالای مسابقات کسب مقام 16 در بین 132 نفر قابل تقدیر و تشکر دارد. چرا که نام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تا روز آخر مسابقات در جدول مسابقات ثبت گردید.


*مسابقات تیم فوتبال دستی با حضور 32 تیم هرتیم شامل 2 بازیکن

جمعا"64 بازیکن از دانشگاه های علوم پزشکی کشور به رقابت پرداختند. تیم ما با پیروزی مقابل بیرجند و تبریز به مرحله بعد صعود نمود و بین 16 تیم برتر قرار گرفت. در دور بعد در مقابل تیم کردستان با نتیجه یک گل بازی را واگذار و از دور مسابقات حذف گردید.

نکته قابل توجه تیم ما با تمرینات بسیار کم و عدم بازی تدارکاتی در لیگ دسته یک مسابقات قرار گرفت.

*مسابقات تیم دارت نیز همچون فوتبال دستی با حضور 32 تیم 4 نفره جمعا"128 ورزشکار از دانشگاه های علوم پزشکی کشور شروع و تیم ما با پیروزی بر تیمهای همدان ،گلستان ،زابل و ستاد و... به مسابقات فینال دست یافت در آخر مقابل تیم اهواز با نتیجه بسیار نزدیک مقام دوم و نایب قهرمانی و کاپ نقره این دور از مسابقات را در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور از آن خود نمود. و با این کاپ کاروان ورزشی دانشگاه موفق شد. از اولین المپیاد ورزشی کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که 24 کاپ (8طلا، 8نقره و 8برنز) 8تیم خواهران و برادران در بر دارد.یک کاپ را از بین 58 دانشگاه های علوم پزشکی کشور  و سازمانهای وابسته وزارت بهداشت و درمان را از آن خود نماید.


*تیم والیبال خواهران

در این دور از مسابقات 48 تیم شرکت نمودند .که تیم در گروه خود در مقابل دانشگاه همدان  و سیستان و بلوچستان بازی را واگذار و از ادامه مسابقات باز ماندند.

نکته قابل توجه در ورزش خواهران زمان بسیار کم و عدم استفاده از مربیان مجرب می باشد که در اولین فرصت ممکن مورد توجه قرار خواهد گرفت.                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                       

*تیم آمادگی جسمانی

در این دور از مسابقات از 44 دانشگاه 110 نفر به صورت انفرادی به رقابت پرداختند. که خانم مریم خسروی ار دانشگاه ما رتبه نهم و خانم طیبه میرهاشمی مقام پانزدهم را از آن خود نمودند. که یقینا" جای تقدیر و تشکر دارد.                                     

                                                                                                                  

*تیم تنیس روی میز

در این دور از مسابقات در بین 44 دانشگاه با شرکت 115 نفر ورزشکار بصورت انفرادی شروع که بدلیل سطح بالای مسابقات ورزشکاران ما نتیجه خاصی کسب ننمودند.                                                                                                                                                     

 

 

صفحه اصلي|فرم پرسش|نقشه سايت|تماس با ما

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences