چاپ        ارسال به دوست

به همت انجمن علمی دانشجویی کاردرمانی؛

مراسم گرامیداشت سالروز جهانی رشته کاردرمانی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

   مراسم گرامیداشت سالروز جهانی رشته کاردرمانی با حضور رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاون فرهنگی دانشجویی، اعضای هیات علمی گروه کاردرمانی و جمع کثیری ازدانشجویان این رشته در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا؛  دکتر"امیرمسعود عرب" رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درابتدای این مراسم ضمن تبریک این روز، از دست اندرکاران و دانشجویان  این رشته تقدیر و تشکر کرد و گفت: ان شاالله در راه کسب علم ودانش و کسب توفیقات بیشتر این رشته و ارائه خدمات بهتر به جامعه  توانبخشی موفق باشید.

    وی خطاب به دانشجویان افزود: امیدوارم دورانی که در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هستید، دوران خوب و به یاد ماندنی و خاطره انگیزی برای شما باشد، مسئولان دانشگاه نیز وظیفه دارند تا برای پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی، زیر ساخت های لازم را فراهم کنند و ارتباط متقابل بین اساتید و دانشجویان را درحوزه علمی خودشان توسعه داده تا درآینده، خدمات بهتر و بیشتری به قشر نیازمند جامعه ارائه شود.

    وی درادامه افزود؛ رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، پرورش دانشجویان در حوزه های توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی است. و رشته کاردرمانی یکی از رشته های تاثیرگذار حوزه توانبخشی است که خدمات شایانی به جامعه هدف ارائه می دهد.

    وی با اشاره به اینکه  در دنیا به رشته های توانبخشی اهمیت ویژه ای داده می شود، افزود؛ امروز ارائه خدمات توانبخشی در کشور نسبت به دو دهه گذشته قابل قیاس نیست، با توجه به تغییر بیماری ها در سطح جامعه، امروز به یک شرایطی رسیدیم که توانایی خوبی درارائه خدمات توانبخشی به جامعه داریم و حتما باید تلاش کنیم توانمندی های خودمان را جهت ارائه خدمات بهتر به جامعه افزایش دهیم. کارکردن دراین رشته ها باعث تعالی معنوی و مادی خودمان خواهد شد. ما هم به عنوان مسئولان دانشگاه تمام تلاش خودمان را درکنارشما دانشجویان خواهیم کرد که بیش از پیش به توسعه کمی وکیفی خدمات آموزشی و پژوهشی بپردازیم.

*****

   دکتر"سید علی حسینی" مدیرگروه رشته کاردرمانی طی سخنانی در این مراسم، گفت: به سهم خودم روز جهانی کاردرمانی را خدمت شما دانشجویان تبریک عرض کرده و و ازتمام دست اندرکاران این مراسم تشکر وقدردانی می کنم.

   وی افزود؛ در کارهای کلینیکی تجربه و پای کاربودن و خوب یاد گرفتن بسیار مهم است و اگر بخواهیم که مداخله ای، تاثیرگذار باشد، باید راه وروش مداخله را خوب بدانیم واگر روش را بلد نباشیم، نه تنها مفید نیستیم، بلکه ممکن است مضر هم باشیم . درکارما دانش بنیادی و علوم پایه بسیار مهم هستند، چرا که این توانایی، مبنای کار کلینیکی ماست و تداوم فعالیت های  کلینیکی وآمیخته شدن آن ها با کارهای پایه، کمک به گسترش عمق دانش می کند و نهایتا" می تواند به اجرای  خوب مهارت ها کمک کند.

    وی درادامه تصریح کرد؛ توصیه بنده به شما دانشجویان این است که آموزش های بالینی و کلینیکی را جدی بگیرید و تبادل اطلاعات علمی داشته باشید. نظام سلامت کشور به مداخلات توانبخشی نیاز بیشتری پیدا خواهد کرد، افزایش جمعیت و رشد فرهنگی ما، و توسعه همه جانبه کشور به این سمت خواهد رفت که درنظام سلامت جا برای توانبخشی بیشتر باز می شود و همکاران ما باید توانمند تر و باتجربه تر باشند تا آمادگی ارائه خدمات اثرگذاری را به جامعه هدف داشته باشند.

*****

   دکتر "سعيد فطوره چي "عضو هیات علمی گروه کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی کاردرمانی ، گفت: ما توانمند ترین کاردرمانگرها را درکشور خودمان  از لحاظ خلاقیت، توانمندی، ذوق، استعداد، نوآوری و پشتکار داریم و دانشجویان رشته کاردرمانی درایران زبانزد هستند، لذا در رسیدن به الگوی عالی ، خودتان را باورکنید.

   وی درادامه تصریح کرد؛ وقتی شما به توانمندی هایی رسیدید، سعی کنید تا وظیفه خودتان را انجام دهید. همه شما فارغ از هرگونه تفکر و گرایشی که دارید، نسبت به کشور تعهداتی دارید و وقتی به دامنه کارتوانبخشی فکرکنید و فعال شوید، تک تک شما دانشجویان می توانید نقش بسزا و تعیین کننده ای در شادی و ارتقای روحیه مردم کشورمان داشته باشید.

    گفتنی است، این مراسم که به مناسبت 102 سالگی رشته کاردرمانی درجهان به همت انجمن علمی دانشجویی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی  توانبخشی وبا همکاری اداره تعالی فرهنگی و وفوق برنامه این دانشگاه برگزار شده بود، با اجرای کلیپ خاطره ها، اجرای برنامه هنری کودکان مبتلا به اتیسم، انجام مسابقات مختلف، سخنرانی یکی از رتبه های برترکارشناسی ارشد رشته کاردرمانی 98، پخش کلیپ فعالیت جمعی از کاردرمانگران ، تقدیر از اعضای انجمن علمی دانشجویی کاردرمانی سال قبل، و توزیع کیک بزرگ سالروز تولد کاردرمانی به شرکت کنندگان، همراه بود.

انتهای پیام/

تهیه خبر: طیبی

 


١٤:٥٥ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٥٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج