چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

اعضای شورای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی معرفی شدند

   اعضای شورای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، امروز (چهارشنبه) طی نشستی با حضور مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، معاون فرهنگی - دانشجویی دانشگاه، مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، معرفی شدند.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، دکتر « شاهرخی » مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، ضمن عرض خیرمقدم  به مدعوین و تسلیت به مناسبت ایام  سوگواری حضرت اباعبدالله (ع)،گزارش مبسوطی از عملکرد بسیج جامعه پزشکی در شش ماهه ابتدای امسال ارائه داد .

   به گفته وی، " افزایش کمی و کیفی خدمات و فعالیات های بسیج در تمام حوزه ها، رشد اعزام تیمهای جهادی و عملیاتی و تیم های ویزیت رایگان ، اعزام تیمهای واکنش سریع در بحرانهای سیل گلستان ، لرستان و خوزستان ، بخشی از عملکرد قابل توجه بسیج دانشگاه و مراکز تابعه در شش ماهه نخست  امسال بود ."

    دکتر شاهرخی همچنین، از تلاشهای ارزنده دکتر گراوند در روزهای تعطیل ابتدای امسال برای جمع آوری کمک های نقدی کارکنان جهت هموطنان سیل زده تقدیر و تشکر کرد.

    در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین « افشاری » مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه طی سخنانی، نکات بسیار مهمی را مورد تاکید  قرار داد .

    " اهمیت و ضرورت کار بسیج در مجموعه ای مثل دانشگاه جهت خدمات تخصصی در حوادث و بحرانهایی مثل سیل و زلزله " از جمله نکاتی بود که مورد توجه وی قرار گرفت و در ادامه سخنانش به  ذکر سه محور پرداخت  که باید همسو با " گام دوم انقلاب " مورد توجه  و بازبینی قرار بگیرد.

    وی گفت: محور اول، " خودسازی نیروهایی که جذب بسیج می شوند از اساتید تا کارکنان و آن حلقه ی مفقوده ای است که با تولید محتوا و برنامه هایی مثل حلقه های صالحین باید مورد توجه قرار بگیرد. "

    حاج آقا افشاری در توضیح محور دوم که جهتی درون دانشگاهی دارد، افزود: " ماموریت های بسیج جامعه پزشکی باید با توجه  به گام دوم انقلاب مورد بازبینی قرار گیرد که در این  راستا نیاز به هم اندیشی اساتید در این حوزه داریم . همچنین طراحی ماموریت ها باید بر اساس همکاری بین بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی باشد.

   مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه در توضیح محور سوم نیز گفت: " ماموریت هایی که تاکنون انجام شده خوب بود، ایجاد روحیه در جامعه خوب بود و این  روحیه بخشی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است ولی در راهبردهای جدید، بسیج جامعه  پزشکی نیاز به هم افزایی با  سایر دانشگاهها دارد و باید نگاه نو به مسائل و موضوعات دانش بنیان را  تقویت کنیم."

    وی همچنین با توجه  به حجم خدمات ارزشمند بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، یادآور شد که " بسیج جامعه پزشکی  نیاز به تقویت امکانات  دارد و باید کمبود نیروی انسانی مورد توجه ویژه قرار بگیرد .

    در ادامه این نشست، دکتر " مالمیر " مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نیز طی سخنانی، به موضوعاتی همچون " نیاز به بازخوانی در رسالت بسیج جامعه پزشکی" ، " توجه به اقشار" ، " هویت بخشی و تاثیرگذاری در حوزه های علمی،اجرایی و تصمیم سازی" پرداخت.

    وی با اشاره به انجام  پروژه ای دانش بنیان با همکاری اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و بسیج جامعه پزشکی، افزود : " عملکرد بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی بسیار بیشتر از ظرفیتها و امکاناتی بود که در اختیار داشت ."

    سپس، دکتر « گراوند » سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه  ضمن تشکر از عملکرد بسیج جامعه پزشکی، گفت: " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اولین دانشگاهی بود که در حوادث مربوط به  سیل گلستان، لرستان و خوزستان، نیرو اعزام کرد و نحوه ی امدادرسانی توسط دانشگاه علوم بهزیستی به عنوان یک الگو به  سایر دانشگاه ها  منتقل  شد.

    وی اضافه کرد: " در بین مجموعه های دانشگاه، بسیج جامعه پزشکی کمترین توقع و خواسته را داشته و بدون توقع کارشان  را پیش می برند."

   در انتهای این نشست، ابلاغ " سیدمحمد حسینی، فرشته مخبر دزفولی، یاسر طهماسبی، مهدی نصیری، حمید عبداللهی و سیداحمد خادم " بعنوان  اعضای شورای کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  اعطا شد.

انتهای پیام/


١٣:٥٧ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج