چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

تبدیل مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی به مجتمع بیمارستانی، پیشنهاد شد

گالری تصاویر

فیلم مصاحبه استاندار با خبرگزاری صدا و سیما

   استاندار تهران، معاون درمان وزارت بهداشت و مشاور وزیر بهداشت، امروز (دوشنبه) پس از بازدید از مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد)، طی سخنانی در نشست با مسئولان شهرستان ری، تبدیل این مرکز روانپزشکی به مجتمع بیمارستانی را به نفع بیماران اعصاب و روان بستری در بیمارستان رازی و ساکنان منطقه امین آباد دانستند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، استاندار تهران، معاون درمان و مشاور وزیر بهداشت و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز با همراهی فرماندار ویژه و بخشدار مرکزی شهر ری، دهیار امین آباد، هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، جمعی از خیران سلامت و مسئولان مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد)، از این مرکز دیدن کردند.

   دکتر " انوشیروان محسنی بندپی "  استاندار تهران ضمن تشکر از مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز روانپزشکی رازی، گفت: وضعیت بیماران اعصاب و روان با دیگر بیماران، متفاوت است و باید توجه ویژه به این بیماران شود چرا که مشکلات اولیه در زندگی آنان سبب شده تا دچار بیماری روان شوند.

   وی افزود: وضعیت پرسنل زحمتکش این مرکز روانپزشکی نیز حائز اهمیت است و باید راهکاری ریشه ای و ماندگار برای کمک به کارکنان مرکز اندیشیده شود که بنظر می آید، مجلس شورای اسلامی که در بسیاری از موارد، با حمایت خود نسبت به رفع مشکلات جامعه اقدام کرده، در این زمینه نیز راهگشا باشد و سختی کار و تسهیلاتی را برای کارکنان این مرکز در نظر بگیرند.

   دکتر محسنی بندپی از فرماندار ویژه و دیگر مسئولان شهرستان ری خواست تا نسبت به رفع مشکلاتی که در حوزه شهرستان قابل حل است، اقدام کنند، ضمن آنکه با دریافت مجوز لازم، این مرکز روانپزشکی از تک تخصصی خارج شده و با تبدیل آن به مجتمع بیمارستانی چند تخصصی، بتوان به بیماران و ساکنان منطقه امین آباد، انواع خدمات را ارائه داد.

   وی همچنین از دکتر خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که در جلسه حضور داشت، خواست تا همانطور که در سال های گذشته، بیماران روانپزشکی و سوختگی، از حمایت مجلس برخوردار می شدند، همچنان این موضوع مدنظر نمایندگان محترم مجلس قرار بگیرد.

   وی با اشاره به نمونه هایی از ورود مجلس به مسایل اجرایی کشور و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، افزود: مجلس همواره نگاه ملی به سلامت داشته و ان شاالله با نشست مشترکی با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بتوانیم بیش از گذشته، از بیماران روان و سوختگی حمایت کنیم.

   استاندار تهران همچنین ابراز امیدواری کرد که در نشست مشترکی با مسئولان قوه قضائیه نیز بتوان مستمری برای بیمارانی که از سوی این قوه معرفی می شوند، تعیین کرد.

*****

    معاون درمان وزارت بهداشت نیز در سخنانی، با اشاره به توسعه بیمارستانی در استان تهران، گفت: در برنامه وزارت بهداشت است که بیمارستان روانپزشکی رازی از تک تخصصی خارج شده و با کمک خیران ، بیمارستان توانبخشی در دل مرکز رازی و همچنین طبق قولی که داده شد، بیمارستانی با خدمات عمومی و تخصص های پزشکی در این محیط راه اندازی شود و با اصلاح ردیف آن، مرکز رازی به مجتمع بیمارستانی با چند تخصص تبدیل شود، تا مشکلات جسمی بیماران و ساکنان منطقه نیز رفع گردد.

    دکتر جان بابایی، ابراز امیدواری کرد که با کمک استانداری تهران، بیماران مزمن در محل دیگری نگهداری شوند، چرا که کادر پرستاران و پزشکان، برای ارائه خدمات پزشکی بر بالین بیماران حاضر می شوند، و محیط بیمارستان با خدمات آن، متفاوت از خدمات مراقبتی و نگهداری است که برای بیماران مزمن بکار گرفته می شود.

*****

   دکتر " محمدتقی جغتایی " مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی نیز در سخنانی، از پیشینه تاسیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال 1372 و پذیرفتن بیمارستان روانپزشکی رازی به عنوان یکی از مراکز درمانی این دانشگاه  در سال 1374، گفت.

    وی که یکی از بنیانگذاران دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است، افزود: با تحت پوشش قرار دادن بیمارستان روانپزشکی رازی (امین آباد) که با دو یا سه روانپزشک و تعداد اندکی پرستار به 1500 بیمار اعصاب و روان، خدمات ارائه می داد، این بیمارستان به یک مرکز آموزشی برای روانپزشکی تبدیل شد.

   دکتر جغتایی، گفت: مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی مانند انستیتو روانپزشکی در انگلیس است که با توجه به پتانسیل و ظرفیتی که دارد، می تواند به مجتمع بیمارستانی با رویکرد سلامت روان و توانبخشی تبدیل شده و با یک بخش عمومی و چند تخصصی غیر روانپزشکی، به بیماران روان و ساکنان منطقه خدمت کند.

   وی در پایان سخنانش، ابراز امیدواری کرد، در سالگرد صد سالگی بیمارستان، با کمک معاون درمان وزارت بهداشت، تصمیم خوب گسترش بیمارستان و تبدیل آن به مجتمع بیمارستانی اعلام شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢١:٠٨ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٢٨٥    /    تعداد نمایش : ٨٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج