چاپ        ارسال به دوست

درکارگاه آموزشی ضمن خدمت مطرح شد:

بیانیه گام دوم انقلاب، بیانیه حرکت دانشگاهی است

کارگاه آموزشی ضمن خدمت با عنوان " آینده نگری بیانیه گام دوم انقلاب " روز دوشنبه (20  / 3/ 98 ) در سالن شاملو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، " مصطفی نوروزی" معاون فرهنگی سیاسی دانشگاه تهران در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب گفت: 

 بیانیه گام دوم در واقع بیانیه حرکت دانشگاهی است و بیش از همه باید دانشگاه در این عرصه گام بردارد و  دانشگاهیان باید با کار عملی و فرهنگی روی  مفاد بیانیه که از روی فکر و اندیشه تدوین شده است، نتایج درخشان را به جامعه انعکاس دهند.

وی بیان کرد:  بیانیه گام دوم یک ریل گذاری و حرکت انقلابی است که دانشگاهیان در آن رسالت دارند و باید با قدرت و همت در جریان تبیین و عملیاتی سازی آن سهیم شوند.

نوروزی در ادامه اظهار کرد: انقلاب به دو دسته اجتماعی و معرفتی تقسیم بندی می شود که تاریخ سیاسی نشان داده که اکثر انقلاب ها، اجتماعی هستند و  انقلاب های اجتماعی بیشتر به علت رفاهیات جامعه ، واقع می شوند که  قادر به صدور بیانیه نیستند.

وی افزود:  انقلاب ایران، انقلاب توحیدی است  و نگاه  توحیدی امام خمینی (ره)  و فرا گفتمانی بودن انقلاب برای آیندگان یکی از ارکان اساسی و نقطه قوت این انقلاب است و با توجه به گام اول انقلاب اسلامی ایران که در شرایط سخت و دشوار پیش رفت وهیچکدام از حمایت های  نظامی ،حزبی، مادی ، خارجی و غیره را  نداشتیم به پیروزی رسیدیم و تنها اراده خدا بود که انقلاب را به پیش راند اما در گام  دوم انقلاب موضوع خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی مطرح می شود  که باید در این عرصه گام های عملیاتی برداشت.

معاون فرهنگی سیاسی دانشگاه تهران در خصوص بیانیه گام دوم همچنین گفت: گام دوم انقلاب،  گام نهایی است که به ترسیم تمدن اسلامی با تفکر شیعی  به حکومت امام زمان (عج) می رسد و نوعی نگاه توسعه ای به جهان اسلام  است. 

وی در ادامه افزود:جامعه شناسان با توجه به اینکه نسل سوم وچهارم، انقلاب را ندیده اند این نسل را نسلی با  تهدید و  خطر بیشتر نسبت به نسل های گذشته می دانند اما به اعتقاد بنده،  دانشگاه های ما آماده خیزش جدی تر است  تا در مسیر بیانیه گام دوم حرکت نماید.

معاون فرهنگی سیاسی دانشگاه تهران  با اشاره به کلام رهبری گفت: انقلاب اسلامی ایران جهان شمول و مبتنی بر 8 ارزش جهانی  نظیر آزادی، استقلال، عزت، امنیت و .. است و اکثر انقلاب ها تنها از یک  یا دو ارزش دفاع می کنند وباید گفت نتایج نشان داده  نهضت های برخاسته از ارزش های دینی و معرفتی هیچ وقت شکست نمی خورد و انقلاب اسلامی بعنوان انقلابی خاص که در دهه چهارم حیات دارد به جهان معرفی می شود.

وی گفتمان سازی بیانیه گام دوم را موضوعی اساسی دانست و افزود: از نگاه رهبری گفتمان سازی باید بر مدار آینده پژوهی، همواره فعال و قادر به رصد حرکات دشمن و آسیب‌شناسی باشد و از شرایط عمل منفعلانه فاصله بگیرد که بر اساس این تعریف باید چالش های سیاسی  تغییر یافته و به اعتدال گرایی ، اصلاح گرایی و اصول گرایی برسیم.

نوروزی با اشاره به اینکه مقدمات و فرآیند اجرای برگزاری انتخابات سال ۹۸ آغاز شده است گفت: برای تعدیل در حوزه سیاسی باید دانشگاه حرکت کند تا انتخابات روبه جلو داشته باشیم و مجلس، ریاست جمهوری  و تمام ارکان باید با تفکر و منش گام دوم که مانع قدرت طلبی و استکبار ستیزی است ،حرکت کنند تاشاهد نتایج مطلوب باشیم.

انتهای پیام/

تهیه خبر: گلرخ


٢٠:٥٩ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٥٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج