چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

  نشست هم اندیشی اساتید ، روز دوشنبه (22 خردادماه) به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان نهاد نمایندگی مقام  معظم رهبری در دانشگاه ، با موضوع " شبهات اعجاز پزشکی در قرآن " و با شرکت اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن دکتر شاملو این دانشگاه برگزار شد.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، نشست هم اندیشی اساتید همزمان با هفدهمین روز از ماه مبارک رمضان  ، با حضور اساتید و صاحبنظران مدعو  دکتر "حسن زاده " عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر"روحانی " عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ، موضوع های گوناگون اعجاز پزشکی در قرآن نظیر رشد جنین و تکامل، علوم طبیعی ، را مورد بحث و بررسی قرار داد.

    دکتر "حسن زاده " عضو هیات علمی دانشگاه تهران  در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهارداشت: بیان قرآن با شواهد علمی تطابق دارد  ومطالعات علمی نشان داده ما نیاز به اثبات قرآن نداریم زیرا بسیاری از مفاهیم قرآن در جوامع دانشگاهی و تخصصی توانایی پاسخگویی و رفع شبهات را دارد و ریشه علمی خود را پیدا کرده است.

   وی در پاسخ به سئوال برخی از اساتید مبنی بر تغییر نظریه ها در علم افزود: اصول علمی قابل ابطال نیستند و نظریه های علمی قابل ابطال و تغییر است . پس ، قوانین کلی قرآن مانند اصول علمی هستند که قابل ابطال نیستند و با تکیه بر اصول می توان برای جوامع دانشگاهی پاسخ لازم را درنظر داشت.

   گفتنی است ، نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان با طرح پرسش از سوی برخی از اساتید و بررسی و پاسخگویی اساتید مدعو ، به کار خود پایان داد.


انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

 


١٤:٢٠ - سه شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٢١    /    تعداد نمایش : ١١٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج