چاپ        ارسال به دوست

صورتجلسه مدیران گروههای آموزشی

به نام خدا

 

 

 

صورتجلسه مدیران گروههای آموزشی مورخ 3/8/95

 

 

 

 

 

 

امام صادق علیه السلام :لَیسَ العِلْمُ بِکَثرَةِ التَّعَلُّمِ إنّما هُوَ نُورٌ یَقَعُ فِی قَلْبِ مَن یُرِیدُ اللّه ُ أنْ یَهْدِیَهُ.

دانش با یادگیری زیاد به دست نمی آید؛ چرا که همانا علم، نوری است که خدا در قلب هر کس که هدایتش را بخواهد ، قرار می دهد.

 

اعضای حاضر در جلسه:سرکار خانمها دکتر: شهشهانی پور ، روشنک وامقی ، سجادی ، تجریشی ، مروئه وامقی ، یادگاری ، محمدی ، عرشی  و رجبی (کارشناس آموزش جهت تهیه صورتجلسه) جناب آقایان دکتر : خدایی ، فلاحی ، خانکه ، طهماسبی ، سید علی حسینی  ، حاج آقای بهرامی، بخشی ، رضایی ، دالوندی ، یونسی ، طباطبایی ، عبدالهی ، فرهادی (سوء مصرف) ، عراض پور، فرزاد ، بابایی . جلسه راس ساعت 10 در سالن اجتماعات دفتر ریاست شروع شد.

ایتدا جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط حاج آقای بهرامی قرائت گردید ومقرر شددرجلسات بعدی نیزتلاوت قرآن توسط ایشان قرائت شود.

سپس جناب آقای دکتر خدایی معاون محترم آموزشی ضمن عرض خیر مقدم به اعضای شورا و تبریک به برخی از مدیران جدید گروهها وهمچنین عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و سفر جلسه را آغاز کردند و به بیان نکاتی پرداختند که به شرح ذیل می باشد:

 1. بررسی نامه ای از طرف ریاست جمهوری اسلامی به کلیه معاونین آموزشی دانشگاهها ، مبنی بر هماهنگی های لازم اعضاء هیئت علمی با معاونت ها و حراست دانشگاه جهت سفرهای خارجی برای مهمانان شرکت کننده در کنفرانس ها یا کنگره ها

 2. مقرر گردید مدیران گروهها در جلسات شورای پژوهشی نظارت و عملکرد بیشتری بر روی پایان نامه ها داشته باشند تا پایان نامه ها با کیفیت بهتری ارائه شود و صرفاً خروجی نباشد.

 3. جناب آقای دکتر خدایی نسبت به برگزاری جشنواره شهید مطهری ، که دانشگاه در سال گذشته هیچ گونه فعالیتی نداشته است اظهار تاسف کردند و از مدیران واساتید علاوه بر آموزش وتدریس توجه بیشتری در حوزه جشنواره ها خواسته شد ومقرر شد این فعالیتها جهت ترفیع پایه سالانه اساتید منظور گردد.

 4. اعلام گردید مورخ دوشنبه 15 آذر 1395 جهت اعتبار بخشی دانشگاه از سوی وزارت متبوع بازدید بعمل می آید و تاکید داشته اند که مدیران گروهها در این تاریخ حتماً حضور داشته باشند زیرا این بازدید از نظر بودجه ، آموزشی و رنکینگ برای اعضاء هیئت علمی دانشگاه بسیار مهم است.

 5. در راستای طرح تحول نظام آموزشیاز اساتید خواسته شد تا امتحان میان ترم از دانشجویان گرفته شود و این روند جزء امتیازاتی محسوب می شود که بصورت پکیج های تشویقی به اساتید تعلق خواهد گرفت.

در ادامه سرکار خانم دکتر شهشهانی در خصوص مسائل جاری آموزش نکاتی را ارائه نمودند:

 1. در خصوص نابسامانی انتخاب واحد دانشجویان که اساتید مشاور (راهنما) هیچ نظارتی بر فعالیت های آموزشی دانشجویان ندارند و خواهان نظارت و دقت بیشتر اساتید مشاور بر روی انتخاب واحد  دانشجویان به ویژه دانشجویان کارشناسی شدند .

 2.  اعلام نمرات دانشجویان کارشناسی حداکثر بعد از 10 روز

 3. ثبت حضورو غیاب دانشجویان دکتری بصورت اثر انگشت

 4. نظارت بیشتر برمقاله دانشجویان جهت دفاع

 5. کلاسهای جبرانی به جهت تعطیلات ماههای آبان و آذر اعلام شود.

  سپس جناب آقای دکتر طهماسبی رئیس محترم اداره مطالعات و توسعه آموزش پزشکی اظهار داشتند که المپیاد دانشجویی و جشنواره شهید مطهری که دو شاخه ارزیابی برای دانشگاهها و گروهها می باشد که متاسفانه در این دوره ها نمره داشتیم اما فعالیت چشمگیری نداشته ایم بتابراین این مسئله را بسیار مهم دانستند و خواهان برگزاری المپیاد درون دانشگاهی در آذرماه 95جهت دانشجویان کارشناسی سال دوم ، سوم و چهارم با معدل بالای 17 که تسلط و خلاقیت در زبان و همچنین روحیه همکاری داشته باشند توسط مدیران گروهها به EDC معرفی شوند و از بین آنان غربالگری انجام شود. در ادامه از آقای بابایی خواستند که اظهاراتی را بیان کنند که به شرح زیر می باشد:

 1. دانش پژوهی که متاسفانه در کشور نیم شناخته شده است باید در دانشگاه شفاف سازی شود تا بتوانیم امتیاز برای دانشگاه بگیریم.

 2. برای همایش جشنواره مطهری از نظر کمی و کیفی هرسال برنامه ریزی شود.

 3. فرایند برتر و قابل تقدیر (تحول و نوآوری برای آموزش) که مقرر گردید در قالب پاورپوینت به گروهها به عنوان امانت ارسال گردد.

 4. جمع آوری مدارک جهت شرکت در جشنواره مطهری تا آخر بهمن ماه و جشنواره در اردیبهشت 1396 برگزار می گردد.

  در ادامه مدیران محترم به بررسی و اظهار نظر در خصوص مباحث مطرح شده پرداختند که به شرح ذیل است:

 1. جناب آقای دکتر خانکه معاون محترم تحقیقات و فناوری بیان داشتند که مقاله بصورت فارسی هیچ تاثیری برای دانشگاه ندارد و خواستند که مقاله بصور ت انگلیسی باشد و پروپوزال های دانشجویان MASTER   در سامانه پژوهان SUBMIT شود.

 2. جناب آقای دکتر فلاحی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی اظهار داشتند که در خصوص پایان نامه ها و تعداد مقالات اساتید راهنما باید کنترل لازم را داشته باشند و همچنین در خصوص دانش پژوهی و چاپ مقالات باید در حوزه تخصصی و بصورت ملموس عمل شود در ادامه به معرفی سامانه بوستان جهت اطلاعات دانشجویان اشاره داشتند که با ثبت نام دانشجویان در این سامانه امتیازاتی به آنها تعلق می گیرد.

 3. سرکار خانم دکتر روشنک وامقی به خواهان تسهیل درروند طرح دانش پژوهی و همچنین شرکت در جشنواره مطهری که فرایند سختی دارد اشاره داشتند و خواستند که امتیازات فردی در این حوزه بالاتر رود و نگاه پررنگتر یا اثربخش تری برای شخص شود.

 4. جناب آقای دکتر دالوندی مدیر محترم گروه پرستاری خواستند که لیست مجلات scopus ازطریق معاونت پژوهش جهت راهنمایی دانشجویان به گروهها ابلاغ شود.

  در آخر مقرر گردید سایر مسائل مربوط به پایان نامه ها و مقالات دانشجویان در جلسات شورای تحصیلات تکمیلی مطرح شود.


١٤:٢٧ - شنبه ١٥ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٩٣٠٨    /    تعداد نمایش : ٧٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج