چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

پیام رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گرامی داشت هفته جهانی « ناشنوایان »

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) با انتشار پیام، فرا رسیدن هفته جهانی « ناشنوایان » (21 الی 26 سپتامبر- هفته اول مهرماه) و آغاز فعالیت پویش ملی " آگاه‌سازی جامعه نسبت به کم شنوایی و ناشنوایی " را گرامی داشت.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، متن کامل پیام دکتر امیرمسعود عرب به این شرح است:

    در آستانه آغاز هفته اول مهر ماه، توجه جامعه جهانی به قشری نیازمند همراهی و حمایت معطوف می شود که با افزایش جمعیت جوامع ، شاهد رشد فزاینده جمعیت آن هستیم .

   جامعه ناشنوایان، قشری است که هر یک از ما به نوعی در مقابل آن مسئولیت داریم، چرا که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در پیشگیری و مداخلات زود هنگام بدو تولد نقش خواهیم داشت تا از تولد انسانی با اختلال شنوایی پیشگیری شود و یا سهمی هر چند کوچک در موفقیت فرد کم شنوا و یا ناشنوایی در جامعه  داشته باشیم.

    برغم پیشرفت علم پزشکی و گسترش عمل کاشت حلزون شنوایی در میان ناشنوایان،  هنوز افراد ناشنوا، به شنوایی کامل نرسیده اند و این عارضه مانند مانعی برای حرکت رو به جلو این افراد محسوب می شود و آن اهرم فشاری که می‌تواند این مانع را از بین برده و مسیر رشد و شکوفایی آنان را هموار کند، " آگاهی " است .

    همه ساله با فرا رسیدن هفته اول مهرماه که به نام " هفته جهانی ناشنوایان " نامگذاری شده است، عزم جهانی بر هدف مشترک آگاه سازی نسبت به وضعیت کم شنوایان و ناشنوایان و مسائل مشترک آنان استوار می شود، تا همگان نسبت به چگونگی برخورد با این افراد، راه های برقراری ارتباط با آنان و شیوه های حمایت از آنان، برای اینکه بتوانند همقدم با دیگران دنیایی بهتر و زیباتر بسازند، آگاه شوند.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز افتخار دارد تا علاوه بر آموزش و تربیت نیروی متخصص در رشته کاملا مرتبط با نیازهای این قشر از جامعه به نام "شنوایی‌شناسی" ،  مانند هر سال پویش ملی " آگاه‌سازی جامعه نسبت به کم شنوایی و ناشنوایی " را به همت کمیته مطالعات ناشنوایی و کم شنوایی مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه و با مشارکت تمامی دست‌اندرکاران حوزه کم شنوایی و ناشنوایی فعال کند تا گام‌های موثری را در تحقق هدف اطلاع رسانی جوامع و آگاهی رسانی به هموطنان در این زمینه بردارد.

    فرارسیدن هفته جهانی ناشنوایان را گرامی می داریم و آرزوی موفقیت روزافزون برای همکاران پرتلاش هیات علمی، محققان، کارشناسان و دانشجویان این حوزه در تحقق اهداف ارزشمندشان را دارم.


 دکتر امیر مسعود عرب

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی



٠٨:٣٧ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج