چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

شورای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

    جلسه شورای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، مدیران تحلیل و بررسی و امور اجتماعی بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، مسئول و اعضای شورای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن شهید احدی این دانشگاه برگزار شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا، جلسه با تلاوت آیاتی از قران کریم آغاز و در ادامه دکتر "سیامک طهماسبی" مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس، به معرفی اعضای جدید بسیج جامعه پزشکی دانشگاه پرداخت و گزارش عملکردی از سه ماهه گذشته بسیج دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را ارائه داد.

   دکتر طهماسبی همچنین نتایج بررسی مشکلات دانشگاه و مراکز تابعه و پیشنهاداتی اعم از راه اندازی خط تولید تجهیزات توانبخشی با استانداردهای بین المللی در راستای اقتصاد مقاومتی را گزارش داد.

******

   در ادامه این جلسه، دکتر "عیسی مالمیر" مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه مدیون تجارب ارزنده دوران پر شکوه دفاع مقدس است.

   وی ضمن تشکر از فعالیت های بسیج دانشگاه افزود، امروز شاهد یک تحرک بخشی و نظام مندی جلسات و برنامه های  بسیج جامعه پزشکی در سطح دانشگاه هستیم و حضور فعال بسیجیان جامعه پزشکی در بحران هایی که بر زمین مانده و دیگران قادر به حل آن ها نیستند، همیشه مشهود بوده است.

   دکتر مالمیر اظهار داشت: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همیشه در حوزه های سلامت اجتماعی، سلامت روان و توانبخشی با تفکر و نگاه بسیجی جلودار بوده و خواهد بود و این می‌طلبد با توجه به ظرفیت های بسیار خوب این دانشگاه که یک دانشگاه بین رشته ای بی نظیر است، می‌تواند نقش آفرینی منحصر به فرد و همگرایی و هم افزایی بیشتری چه در سطح تهران بزرگ و چه در سطح کشور و منطقه داشته باشد.

   وی افزود: ان شاالله در زمینه چهار اولویت از 12 اولویت و ماموریت های بسیج جامعه پزشکی کشور، از جمله " تعالی جمعیت " (که یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری هم می‌باشد)، " فضای مجازی، سلامت روان و محرومیت زدایی " که با رویکرد و رسالت این دانشگاه همخوانی دارد، در آینده ای نزدیک با فراهم آوردن زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری شاهد نقش آفرینی بیشتر این دانشگاه باشیم.

******

    دکتر " سید حسین حجازی " مدیر تحلیل و بررسی بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ نیز طی سخنانی، گفت: با استفاده بهینه از تمام ظرفیت های موجود فضای مجازی و ارتباطات بین بخشی برای گروه های جهادی ، خیلی از مشکلات ما حل می شود، فقط کافیست خط کشی ها را برداریم و مدیریت جهادی دانشگاه را به عنوان یک مکتب مدیریتی اعلام نماییم  و در حوزه چاپ کتاب ایثارگران هم همکاری لازم را با دانشگاه خواهیم داشت.

******

    در ادامه، دکتر" اکبر بیگلریان" مدیر بخش علمی و پژوهشی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سخنانی گفت: در حال تشکیل کمیته های تخصصی اندیشه ورز در رشته های روان شناسی، مشاوره، توانبخشی، مددکاری و رفاه اجتماعی و ... هستیم و مباحثی اعم از تعالی جمعیت و پایش سلامت روان و اعتیاد مخصوصا اعتیاد نوجوانان در ساختارهای پژوهشی را در دستور کار قرار دادیم و ان شاالله با تهیه بسته های علمی بتوانیم در جهت اهداف مشترک گام برداریم که این ، تلاش و حمایت جمعی و مستمر را می طلبد.

******

     " رضا سرخیل " مدیر عقیدتی سیاسی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت:  اهداف را شناسایی و ارزیابی ها را در این مدت انجام دادیم و ان شاالله با همدلی و وفاقی که در بین اعضای  شورا وجود دارد، بتوانیم کارها را بخوبی پیش ببریم.

******

    "سید محمد حسینی"  مدیر امور اجتماعی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سخنانی اظهار داشت: تجلیل از ایثارگران دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به مناسبت هفته دفاع مقدس، تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه علوم بهزیستی با حضور در جوار مقبره شهدای گمنام دانشگاه و چاپ کتاب خاطرات ایثارگران در آینده ای نزدیک از اهم کارهای پیش رو بسیج جامعه پزشکی دانشگاه می باشد.

******

    " محمد عزیزی " مدیر  امداد درمان بسیج جامعه پزشکی این دانشگاه نیز گزارشی از فعالیت های گروه های جهادی دانشگاه ارائه داد و گفت که در این دو ماهه اخیر، تکمیل بانک اطلاعاتی در حوزه های داوطلبی و اعزام به شهرستان ها و کل کشور و همینطور ساماندهی طرح شهید رهنمون متمرکز بر حوزه های دانشجویی انجام شد.

    وی افزود: با شناسایی مناطق محروم تهران و ساماندهی گروه های جهادی که هم اکنون، سه تیم می باشند، ان شاالله ارتقای این تیم ها به هشت تیم تخصصی در حوزه های مختلف مطابق با رسالت های دانشگاه و پیگیری ایجاد ظرفیت متمرکز و همکاری و هم افزایی با دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران را در برنامه داریم.

******

    در ادامه این جلسه، "یوسف رضایی" مدیر امور فرهنگی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز گفت: می‌توانیم در حوزه های اقتصادی و فرهنگی گروه های جهادی دانشجویی را پای کار بیاوریم و این نوع کارهای داوطلبانه، جهادی و کمک به همنوع، ضمن آنکه در رشد شخصیتی دانشجویان بسیار اثرگذار است، از تمام ظرفیت های دانشجویان در جهت کمک به ساکنان مناطق محروم بهره می گیریم.

    وی همچنین گزارشی از فعالیت های کار گروه جهادی دانشجویی دانشگاه، خیریه همیاران زندگی که در مشاوره های تحصیلی، آموزش مهارتهای زندگی، خرید بسته های حمایتی، کمپین تهیه ماسک در مناطق کوره های آجرپزی اطراف تهران و خرید گوشی برای دانشجویان نیازمند مشارکت داشتند، ارائه داد.

******

    " سید مهدی سقایت " مدیر امور تعلیم و تربیت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز گفت: با راه اندازی سایت و کانال تخصصی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ، مباحث عترت شناسی و امام شناسی  که  از مباحث اصلی هستند را در دستور کار قرار داده ایم.

******

   در ادامه " کورش حجت " مدیر نیروی انسانی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه از ساماندهی نیروی انسانی خبر داد و همینطور پیگیری بیمه تکمیلی بسیجیان را از جمله برنامه های پیش رو بسیج جامعه پزشکی دانشگاه ذکر کرد.

******

   " محمد حاج باقر " مدیر تحلیل و بررسی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز طی سخنانی گفت؛ کمک های مومنانه به صورت نظام‌مند و هدفمند تر اجرا خواهد شد تا بتوان خدمات بهتری به افراد شناسایی شده، ارائه داد و همینطور برنامه تعالی جمعیت در قالب کار پژوهشی و برنامه ریزی تا انتخابات 1400 را در دستور کار این بخش قرار داده ایم.

******

    "فرشته مخبر دزفولی" مدیر بخش بسیج خواهران دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این جلسه، « شناسایی خواهران سرپرست خانوار و مساعدت هایی به این افراد، تداوم برنامه های حلقه صالحین در فضای مجازی به خاطر شرایط کرونا، برگزاری نشست های علمی سلامت خانواده و همکاری با بخش علمی بسیج دانشگاه جهت پیشبرد برنامه ها، و همینطور تقدیر از خواهران بسیجی فعال به مناسبت هفته دفاع مقدس » را از اهم برنامه های این بخش برشمرد.

******

    "مهدی  نصیری" مدیر بازرسی و نظارت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز  « پیگیری صدور احکام اعضای شورا، گسترش نظارت بر کانون های تابعه  و برنامه ریزی بهتر جهت بازرسی و نظارت بر بخش های مختلف » را از جمله برنامه های بخش بازرسی و نظارت بسیج ذکر کرد.

******  

    در پایان این جلسه، شرکت کنندگان پیرامون مسائل مطرح شده به تبادل نظر پرداختند، و  دکتر مالمیر مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، با اعلام حمایت همه جانبه خود از برنامه های بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، تاکید کرد که باید با هم افزایی بیشتر جهت پیشبرد اهداف، قرارگاه هماهنگی در حوزه سلامت اجتماعی ایجاد شود.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: طیبی


٢٠:٥٤ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٣١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج