چاپ        ارسال به دوست

با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

فراخوان طرح های فناوری / مهلت ارسال پروپوزال به دفتر توسعه فناوری، تا 15 مهرماه

    معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (یکشنبه) طی اطلاعیه ای اعلام کرد که از طرح های فناورانه با اولویت محورهای تعیین شده، حمایت به عمل می آورد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه، این طرح ها با عاملیت صندوق غیردولتی تجهیزات پزشکی، مورد حمایت قرار می گیرند.

     براساس این گزارش، « مشكلات شناختي، آلزايمر و دمانس ، فعاليت هاي روزمره زندگي ، مراقبين سالمندان بيمار، تنهايي، افسردگي و اضطراب در دوران سالمندي، روابط و شبكه اجتماعي سالمندان، آموزش مادام العمر، رصد و غربالگري سلامت، پيشگيري از سقوط ، پيشگيري از سالمندآزاري ، مشكلات دفع در سالمندان، ساركوپني ، توانبخشي و سلامت از راه دور ، ویلچر و وسایل کمک حرکتی » محورهای تعیین شده طرح های مورد حمایت را تشکیل می دهند.

     این گزارش همچنین حاکیست که شرایط پذیرش و امتیازات عبارتند از :

1-    مجری اصلی باید عضو هیات علمی پیمانی یا رسمی دانشگاه باشد.

2-    تیم همکاران حتما شامل اعضایی با تخصص بالینی و مهندسی باشد.

3-    ارائه مستندات سوابق فعالیت تحقیقاتی یا فناوری مشترک تیم، امتیاز مثبت در ارزیابی خواهد داشت.

4-    ایده محوری باید در حد نمونه آزمایشگاهی تولید شده و عملکرد آزمایشگاهی آن محقق شده باشد.

تبصره: ایده های فناورانه فاقد نمونه آزمایشگاهی در صورت اثبات قابلیت تولید، داوری خواهند شد.

5-    طرح ارائه شده باید منجر به ساخت نمونه نیمه صنعتی و گذراندن ارزیابی های بالینی و فنی شده و برای عرضه به مصرف کننده نهایی کاملا آماده باشد.

6-    حضور بهره بردار نهایی در طرح از امتیاز بالایی برخوردار خواهد بود. این حضور می تواند شامل تعهد خرید، مشارکت در تامین منابع طرح، پشتیبانی از ارزیابی بالینی وفنی و تایید نیازمندی به فناوری محوری طرح باشد.

7-    ظرفیت اقتصادی طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

8-    مجری اصلی باید امکان ارائه تضامین کافی جهت اخذ حمایت مالی را داشته باشد.

    طبق این اطلاعیه، معاونت تحقیقات و فناوری انواع حمایت ها را از طرح های فناورانه خواهد داشت که « پرداخت تسهیلات به شکل وام بدون بهره و با کارمزد 3 درصد با بازپرداخت 2 ساله و با در نظر گرفتن زمان تکمیل طرح و تنفس و با لحاظ حق امتیاز دانشگاه از سوی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با عاملیت صندوق غیر دولتی تجهیزات پزشکی ، برخورداری از امکانات مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مانند محل استقرار و مشاوره صنعتی و تجاری و... » از جمله این حمایت ها می باشد.

     این اطلاعیه درباره نحوه ارزیابی و پرداخت نیز اعلام کرده است، کمیته داوری و مدیریت این برنامه از مسئولان فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و نمایندگان صنعت مربوطه تشکیل یافته و تصمیم این کمیته در تائید طرح و تصویب آن در شورای فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به منزله تعهد دانشگاه جهت ارائه خدمات و اعتبارات تائید شده در طرح است.

    همچنین این کمیته، فرد یا افرادی را به عنوان ناظر اجرای طرح انتخاب خواهد کرد که به صورت دوره ای امر نظارت و تائید پیشرفت کار را بر عهده خواهند داشت. پرداختها به صورت مرحله ای و بر حسب تائید درصد پیشرفت کار توسط ناظر ، انجام خواهد شد.

     معاونت تحقیقات در اطلاعیه خود، با اشاره به اینکه تکمیل فرم پروپزال طرح فناوری از سایت دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  http://healthtechnology.uswr.ac.ir  قابل برداشت است، افزوده است: فرم پروپوزال پس از تکمیل، از طریق ایمیل دفتر توسعه فناوری دانشگاه  mreti@uswr.ac.ir ،  به این دفتر ارسال شود.

    این اطلاعیه، ضمن آنکه تعهدات مجری را به شکل ترکیبی از مواردی همچون (ساخت نمونه/نمونه هایی از محصول و تحویل مستندات فنی، ثبت پتنت، ثبت شرکت، فروش دانش فنی، اخذ مجوزهای تولید ) به پیشنهاد مجری و تصویب شورای فناوری دانشگاه اعلام کرده، زمان دریافت پروپزال از سوی دفتر توسعه فناوری سلامت دانشگاه را صرفا در بازه زمانی اول الی 15 مهرماه 99 ذکر کرده است.

   معاونت تحقیقات در پایان این اطلاعیه خاظرنشان کرده است که فناوران در صورت نیاز به مشاوره در خصوص نحوه تکمیل پروپزال ها، می توانند از طریق شماره های 09123252883 و 71732835 با دکتر فرهاد طباطبایی قمشه مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه مشورت کنند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم اطلاعیه: حلاج – نعیمی پور


١٣:١٠ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٣٣٧    /    تعداد نمایش : ٤٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج