چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه :

بیست و هشتمین شماره از دوره دوم مجموعه برگزيده مهمتـرين اخبار رسانه هاي همگاني منتشر شد

    روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، بیست و هشتمین شماره از دوره دوم مجموعه " مهمترین اخبار رسانه های همگانی" مربوط  به سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان، سلامت و رفاه اجتماعی) و حیطه های فعالیت این دانشگاه را منتشر کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این مجموعه شامل مهمترین اخبار چهار خبرگزاری رسمی و معتبر کشور (ایرنا، ایسنا، فارس و مهر) طی یک هفته اخیر ( از 3 لغایت 13 مهرماه ۱۳۹۸) می باشد که با هدف " اطلاع رسانی، برای اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشگاه منتشر شده است و دیگر متخصصان، محققان و علاقه مندان به حوزه سلامت نیز می توانند از طریق لینک مربوطه که در ذیل این خبر قرار دارد، به این مجموعه دسترسی داشته باشند.

    این مجموعه خبری و اطلاع رسانی، هفته ای یکبار توسط کارشناسان روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهیه،و از طریق سیستم پیام اتوماسیون اداری و وب سایت دانشگاه، در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

    این مجموعه در چهار بخش " اخبار ویژه دانشگاه، اخبار حوزه توانبخشی، حوزه سلامت روانی، حوزه رفاه و سلامت اجتماعی " منتشر می شود.

   بخش اخبار ویژه دانشگاه "، شامل مهمترین اخبار تولیدی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی یک هفته اخیر می باشد.

    بخش " اخبار حوزه توانبخشی "، شامل مهمترین اخبار مربوط به حوزه " توانبخشی " در داخل کشور می باشد، ضمن آنکه اخبار مرتبط با حوزه " فناوری " و حوزه " ژنتیک " نیز به دلیل ارتباط نزدیک تر با حوزه توانبخشی، در این بخش قرار دارند.

    بخش " اخبار حوزه سلامت روانی "، شامل مهمترین اخبار مربوط به حوزه " اعصاب و روان " می باشد، و با توجه به اینکه "درمان اعتیاد " مربوط به حوزه سلامت روان می شود، لذا هر مطلبی که به " اعتیاد " بعنوان "بیماری " بپردازد، در این بخش قرار می گیرد.

    بخش " اخبار حوزه رفاه و سلامت اجتماعی " نیز در این مجموعه، شامل مهمترین اخبار مربوط به معضلات و آسیب های اجتماعی می شود، علاوه بر اینکه اخبار و مطالبی که به نوعی با سلامت اجتماعی ارتباط دارد مانند قوانین و تصمیماتی که برای قشر کودکان، زنان، جوانان، سالمندان، پرستاران و ... (اقشاری که با حیطه های فعالیت دانشگاه علوم بهزیستی مرتبط هستند) اتخاذ می شود، در این بخش قرار می گیرند.

    اخبار و مطالبی که مربوط به حوزه " سلامت در حوادث و بلایا " و مدیریت بحران در کشور باشد و همچنین مطالبی که به معضل اعتیاد، از جنبه آسیب اجتماعی پرداخته باشد و عوارض اجتماعی اعتیاد را نشان دهد، در بخش " اخبار رفاه و سلامت اجتماعی " قرار می گیرد.

    لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات، علاوه بر تربیت نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی، سلامت در حوادث و بلایا، کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، و همچنین روانپزشکی، روانشناسی بالینی، پرستاری توانبخشی و ... " ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

     این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها، بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

      ** برای دریافت فایل  بیست و هشتمین شماره از دوره دوم مجموعه اخبار برگزیده رسانه های همگانی " از لینک درج شده در ذیل این خبر استفاده بفرمایید.دانلود فايل : اخبار برگزیده رسانه های همگانی - دوره دوم شماره بیست و هشتم ( 1829KB )


١٤:٥٨ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٥٢٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج