چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

عیادت وزیر بهداشت از دختر زلزله زده سرپل ذهابی در بیمارستان توانبخشی رفیده

گالری تصاویر

   وزیر بهداشت عصر روز گذشته (شنبه) با حضور در بیمارستان توانبخشی رُفیده ، از "هانیه " دختر نوجوان زلزله زده سرپل ذهابی عیادت کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " قاضی زاده هاشمی " در دیدار با این نوجوان فداکار ، ضمن گفت وگو با پزشکان معالج هانیه ، در جریان روند درمانی وی قرار گرفت.

    "هانیه " نوجوان 14 ساله سرپل ذهابی که در زلزله آبان پارسال در این منطقه و در راه نجات خواهر خردسالش دچار آسیب نخاعی شده، پس از اقدامات اولیه درمانی و توانبخشی در کرمانشاه، برای تکمیل دوره درمان به بیمارستان توانبخشی رُفیده در تهران منتقل شد.

   وزیر بهداشت در دیدار روز گذشته با هانیه ، ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت درمانی وی، از زحمات پزشکان و پرستاران بیمارستان توانبخشی رفیده وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکر کرد.

    قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: درمان هانیه رو به پیشرفت است و امیدواریم سلامت نسبی خود را بیشتر بدست آورد.
    وی با تاکید بر اینکه سلامتی همه حادثه دیدگان از وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: در جریان زلزله کرمانشاه، خدمات فراوانی انجام شد و به ویژه در 48 ساعت نخست این حادثه، اعمال جراحی و کمک زیادی انجام شد که بی سابقه و رکورد بین المللی است.

******

    دکتر "امیرحسین کهلایی " متخصص فیزیوتراپی نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب نخاعی هانیه گفت: خدمات توانبخشی او از کرمانشاه آغاز شد و از حدود 4 ماه پیش تاکنون ادامه خدمات توانبخشی در بیمارستان توانبخشی رُفیده در حال انجام است .
    وی ادامه داد: هانیه پیشرفت خوبی در عملکرد و راه رفتن داشته است و حداقل حدود 6 هفته دیگر باید در این مرکز درمانی ، تحت خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی باشد.
    دکتر کهلایی افزود: وی از ناحیه میانی ستون فقرات آسیب دید که خوشبختانه آسیب دیدگی کامل نبوده است و می توان آن را ترمیم کرد.
    وی با اشاره به کمبود تخت های توانبخشی در کشور، ابراز امیدواری کرد، این کمبودها برطرف شود تا همگان بتوانند از امکانات توانبخشی در سطح کشور بهره مند شوند.
    " هانیه یزدان شناس " نیز با ابراز خرسندی از روند بهبود خود ، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر حمایت های معنوی و مادی و پرداخت هزینه های بیمارستانی و درمانی و اسکان خانواده اش تشکر کرد.
   "علی یزدان شناس " پدر هانیه هم از روند درمانی و امکانات بیمارستان توانبخشی رفیده ابزار رضایت کرد.

انتهای پیام /


١٠:٥٢ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٩٦٨    /    تعداد نمایش : ١٠٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج