چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

دانشجویان سال اولی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با چالش های زیست محیطی ایران و جهان آشنا شدند

    دانشجویان سال اولی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روز دوشنبه در نشست فوق برنامه با مهندس " محمد درویش " یکی از فعالان حوزه حفاظت از محیط زیست، با چالش های زیست محیطی ایران و جهان آشنا شدند.

    دکتر" نجمه السادات موسوی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و یکی از اساتید ابداع کننده  دوره های آموزشی زیست محیطی برای دانشجویان دانشگاه های کشور،  با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه ، افزود: دانشجویان سال اولی در کنار کارگاه آموزشی آشنایی با محیط زیست و واحدهای درسی علوم پایه خود در زمینه محیط زیست ، در این نشست فوق برنامه نیز شرکت کردند.

    وی اظهارداشت: این نشست فوق برنامه با همکاری کانون دانشجويي فرهنگی_ علمی "امیدواران به زیست سبز " و با حمایت معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه تشکیل شد.

    به گفته دکتر موسوی ، دانشجویان در این نشست دریافتند که هرکس در هر جایگاهی و در هر شغلی باید وفادار به محیط زيستش باشد و برای نگهداشت ایران و طبیعت سرشار از زیبایی و منابع آن ، باید تک تک ما  فهم درست از محیط زيستمان داشته باشیم   .

    وی با تاکید بر اینکه توسعه پایدار از کانال حفظ محیط زیست امکانپذیر است ، گفت: اگر می خواهیم خشونت از کشورمان برود باید حال محیط زيستمان خوب باشد و مطمئن باشیم که بدون داشتن محیط زیست سالم ، شهروندانی سالم و شاد نخواهیم داشت .

     این استاد دانشگاه در پایان سخنانش افزود: در نهایت کسی که دارای اخلاق محیط زیستی باشد، به بیان حرفه ای زیبایی اکتفا نکرده و خود در صف مقدم عمل به آن سخنان و پند های زیبا است.

    گفتنی است ، مهندس " محمد درویش " از فعالان حوزه حفاظت از محیط زیست و مدیرکل سابق آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست ،  درباره چالش های زیست محیطی که ایران و جهان را مورد تهدید قرار می دهند ، توضیح داد.

    " گرمایش زمین ، خسارات ناشی از آن ، فجايعی که زمین با آن مواجه خواهد شد و میزان خسارت ناشی از عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی در جهان که در این دهه برابر با دوهزار و نهصد ميليارد دلار برآورد شده است" ، از جمله چالش های مطرح شده از سوی مهندس درویش بود.


انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور

عکس : محبی

 


١٠:٣٣ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٧٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج