چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

دومین دوره ملی " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز به کار کرد

گالری تصاویر

    دومین دوره ملی " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی"  از امروز (سه شنبه) در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز به کار کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی پژوهشگاه علوم ورزشی، این دوره چهار روزه ، به همت پژوهشگاه علوم ورزشی و با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

   در این دوره آموزش‌های لازم برای بررسی وضعیت سلامت جسمانی و تجویز برنامه تمرینی مناسب برای افراد دارای کم‌توانی ذهنی، اوتیسم، بیش فعالی/نقص توجه، سندرم داون و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد ارائه می شود.

   در این دوره چهارروزه علاقه‌مندان به کار در حوزه کودکان استثنائی ، مباحث مهمی همچون: آشنایی باکم توانی و توانبخشی، توانبخشی ورزشی و معرفی سازمان‌های ورزشی کودکان استثنائی،آشنایی با اصول اولیه آزمون و تجویز فعالیت بدنی، مشکلات شایع در افراد دارای کم‌توانی ذهنی، کمک‌های اولیه و ملاحظات پزشکی برای تمرین در افراد دارای کم‌توانی ذهنی، تمرینات ادراکی حرکتی و بازی‌های اثربخش در کودکان استثنائی، برنامه‌ریزی تمرین تخصصی در افراد باکم توانی ذهنی،توانبخشی ورزشی و اصول طراحی تمرین در افراد دارای سندرم داون و اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلالات رشدی را فرامی‌گیرند.

    همچنین، اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلال نقص توجه / بیش فعالی،اوتیسم و توانبخشی ورزشی، اصول و مبانی طراحی برنامه تمرینی برای افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، بازی‌های رایج در افراد داری کم‌توانی، ذهنی (عملی)، تمرینات تخصصی در توانبخشی ورزشی (عملی)، اصول اولیه تمرین و رقابت در افراد کم‌توان (عملی) از دیگر سرفصل‌های آموزشی است که در دومین دوره ملی " تمرینات ورزشی در کودکان استثنائی " ارائه خواهد شد.

    در این دوره همچنین سازمان‌هایی همچون المپیک ویژه ایران، فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، انجمن علمی تربیت ‌بدنی و علوم ورزشی ایران، انجمن علمی آسیب ‌شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران، فدراسیون ورزش‌های همگانی  ، انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و ... مشارکت دارند.

انتهای پیام /


١٩:٤٦ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢١٩٠    /    تعداد نمایش : ١٥٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج