چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

رییس کمیسیون بهداشت مجلس: بیمارستان روانی رازی بهسازی و بازسازی می‌شود

رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس در جریان بازدید از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تخصیص بودجه لازم برای بهسازی و بازسازی بیمارستان روانی رازی را پیگیری می‌کنم.

به گزارش وبدا، علی نوبخت حقیقی رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  ضمن بازدید از ساختمان و آزمایشگاه ژنتیک، با کارکرد پروژه ایرانوم آشنا شد.

نوبخت در جریان این بازدید با تاکید بر توان دانشمندان و محققان ایرانی گفت: ژن درمانی می‌تواند در بحث پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها به نظام سلامت کمک شایانی کند.

وی اظهار داشت:پروژه ایرانوم در پیشگیری و درمان بیماری‌های ژنتیکی نقش مهم دارد. لازم است محققان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره سایر اختلالات و بیماری های ژنتیکی پژوهش و تحقیق کنند.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: باید برای سلامت مردم و اقتصاد درمان سرمایه گذاری بیشتری انجام شود. دانش توانبخشی باید در نظام سلامت نقش آفرینی بیشتری داشته باشد. پیگیر بازسازی و بروز رسانی بیمارستان روانی رازی خواهم بود.

گروه ژنتیک نقش مهمی در برند دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی دارد

محمد کمالی رییس دانشگاه علوم بهریستی و توانبخشی گفت: باید به موضوع توانبخشی در ادامه روند درمان پزشکی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. رویکردهای جدیدی در حوزه توانبخشی در دنیا  بوجود آمده که لازم است این سبک و رویکرد در کشورمان اجرایی شود.

وی با اشاره به رسالت متفاوت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در میان دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: برای ارتقا  سلامت  باید تعداد بیمارستان‌های توانبخشی در نقاط مختلف کشور  افزایش یابد و لازم است در این بخش توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

رییس دانشگاه علوم بهریستی و توانبخشی گفت: بیمارستان روانی رازی 100 سال قدمت دارد و نیاز به بهسازی و بازسازی دارد. این بیمارستان دارای یک هزار تخت‌خواب است، اما  حدود 600 تخت آن جنبه آسایشگاهی دارد و برخی بیماران در این بخش بیش از 20 سال بستری هستند و 400 تخت نیز به موضوع درمان و آموزش اختصاص دارد.

کمالی افزود: گروه ژنتیک یکی از عوامل اصلی برند دانشگاه بشمار می رود و نقش مهمی در این زمینه دارد.

در این دیدار، نجم آبادی مدیر پروژه ایرانوم درباره این پروژه توضیحاتی ارائه داد.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  دومین دانشگاه کشور در زمینه تربیت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای ژنتیک است.


تهیه و تنظیم : پیرهادی


١٥:١٠ - سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١١٤٧٨    /    تعداد نمایش : ١٦٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج