چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

نشست‌ هم‌اندیشی اساتید‌ و نخبگان‌ دانشگاه‌ علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

   نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه ۴ دی ماه ) به همت نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با موضوع "نوزایی انقلاب اسلامی" در سالن اجتماعات دکتر شاملو دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی ؛ این نشست هم اندیشی با حضور دکتر "محمدکمالی " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، حجت الاسلام والمسلمین سید وحید معتمدی مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه،دکتر وجدانی معاون توسعه دانشگاه و حدود ۷۰ تن از اعضای هیات علمی این دانشگاه برگزار شد.

   " محمدمهدی‌ اسماعیلی " عضو هیات علمی‌ گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران و عضو دفتر هم‌اندیشی اساتید و نخبگان‌ نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ، در این نشست‌ گفت: مهمترین‌ مساله در بحث‌ توسعه‌ و نوزایی‌ ،  هم‌اندیشی نخبگان‌ است؛ اساتید در صف اول‌ نخبگی‌ کشور هستند‌ و اگر در مورد مفاهیم اساسی‌ یک نظام اجماع‌ داشته باشند ، حرکت کشور‌ به سمت توسعه و پیشرفت‌ اتفاق‌ می‌افتد و اگر افتراق‌ ذهنی داشته باشند‌ و فهم مشترکی‌ بین نخبگان و اساتید‌ در مسائل کشور نباشد‌، شاهد آسیب خواهیم بود.

    وی افزود: یکی از مشکلات کشور‌ این است که افق فکری‌ اساتید‌ در برخی از دانشگاه‌ها به هم نزدیک نیست‌ و  اساتید نمی‌توانند به دانشجویان که موتور محرّکه دانشگاه‌ها هستند ، منظومه واحدی را منتقل کنند و در نتیجه دانشجویان نیز نمی‌توانند در رشد و توسعه سهیم باشند‌.

   اسماعیلی گفت: برای این که انقلاب اسلامی به طور مداوم در حالت نوزایی‌ و خیزش‌ به سوی تمدن اسلامی باشد، نیازمند مؤلفه‌های اساسی نظیر عقلانیت، معنویت‌ و عدالت است و باید مرتبا‌ این مثلث‌ سه گانه که علت ایجاد، پایداری و ارتقای انقلاب اسلامی است ، مورد بازخوانی‌ قرار بگیرد.

    عضو هیات علمی گروه آموزشی‌ علوم سیاسی دانشگاه تهران در نشست هم‌اندیشی اساتید‌ و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین اظهار داشت: اگر موضوعی به عقلانیت آسیب بزند‌ ، مانع از ارتقاء می‌شود، موضوع 9 دی برای ما جدی است ، زیرا روز بصیرت و جشن بازگشت‌ دوباره‌ مردم‌ به موضوع‌ عقلانیت‌ نظام در پاسداشت‌ جمهوریت است.

تریبون مهم دانشگاه در اختیار اساتید است

    این  عضو دفتر هم‌اندیشی اساتید و نخبگان‌ نهاد رهبری در دانشگاه‌ها افزود: اساتید دانشگاه  گروه مرجع ما هستند‌ و تریبون  مهم دانشگاه در اختیار این گروه‌ها است که اگر در بحث‌های کلان دغدغه داشته باشند‌ ، این دغدغه‌ در فرآیند آموزشی، فعالیت‌ پژوهشی و انگیزه‌بخشی آنها مؤثر و به دانشجویان انتقال داده می‌شود، در این عرصه باید گفتمان‌سازی و نشست‌های هم‌اندیشی برای اساتید برگزار شود تا این اساتید‌ با شفاف‌سازی در مسائل بتوانند دانشجویان را نیز به سمت نوزایی‌ انقلاب اسلامی‌ پیش ببرند.

     وی افزود: اساتید و نخبگان‌ ، علل اصلی رشد و توسعه کشور هستند و با گفتمان‌سازی این گروه‌ها در عرصه‌ انقلاب اسلامی می‌توانیم شاهد تربیت نسلی آگاه، عاقل، انقلابی و تأثیرگذار‌ باشیم‌ و به توسعه کشور دست پیدا کنیم.

    گفتنی است ، نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان در آستانه حماسه ۹ دی و با طرح سوالاتی از سوی اساتید دانشگاه و پاسخگویی استاد مدعو به کار خود پایان داد.


انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

 


٢٠:١٠ - دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١١١٤٦    /    تعداد نمایش : ١٥٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج