چاپ        ارسال به دوست

همایش توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

همایش توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

 

همایش توجیهی دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت عنوان " فصل نو، فصل همدلی" ، عصر روز دوشنبه با حضور رئیس دانشگاه ، معاونان آموزشی و فرهنگی – دانشجویی و مدیران فرهنگی ، دانشجویی و فناوری سلامت دانشگاه و همچنین جمع کثیری از دانشجویان سال اولی مقطع کارشناسی رشته های مختلف در سالن شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه طی سخنانی در این همایش ضمن عرض تبریک به دانشجویان برای قبولی در کنکور و ورود به دانشگاه گفت: تیم مدیریتی در کنار من و تمامی اعضای هیات رئیسه شرایطی را فراهم می کنیم که فارغ التحصیلان خوبی وارد جامعه بشوند.

    وی افزود: همه مسئولان دانشگاه این دغدغه را دارند که زیرساخت های لازم برای تحصیل و ایجاد فضایی پرنشاط فراهم شود ، و امیدوارم شما دانشجویان هم قدر این دوره را که تکرار نشدنی است، بدانید و از لحظه لحظه آن نهایت استفاده را ببرید.


    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن معرفی معاونان و مدیران آموزشی و فرهنگی – دانشجویی و کمیته تحقیقات دانشجویی که آماده جذب دانشجویان برای ورود به حوزه تحقیقات است، گفت: همه در خدمت شما هستند تا شرایط مطلوب برای تحصیل و زندگی جمعی در کنار یکدیگر مانند یک خانواده فراهم شود و احساس خوبی از انتخاب این دانشگاه بدست آورده و در آینده ، برای ادامه تحصیل نیز این دانشگاه را انتخاب کنید.


دکتر عرب همچنین به دانشجویان توصیه کرد: با توجه به اینکه اعضای هیات علمی توانمندی در این دانشگاه داریم ، لذا زمان را از دست ندهید و ضمن آنکه تفریح و ورزش را هم در برنامه های خود داشته باشید، نهایت استفاده را از دانش و تجربه اساتید خود ببرید تا فارغ التحصیلان خوبی در جامعه باشید بخصوص که مخاطبان رشته های این دانشگاه از نیازمندان و محرومترین افراد جامعه هستند و چه لذتی از این بالاتر که بتوانید با دانش و مهارت خود ، فردی را به زندگی عادی برگردانید.

دکتر" حسن شاکری " معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه نیز ضمن معرفی این معاونت به دانشجویان ، خطاب به آنان گفت که قدر لحظه های خود را بدانید و با توجه به اینکه به دانشگاهی راه پیدا کردید که ماموریت خاص آن خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه است ، خوب درس بخوانید ، از کارهای حاشیه ای بپرهیزید و مسئولان نیز شرایط مناسب را برای رشد و تعالی شما فراهم می کنند.

   وی سپس ، معرفی کوتاهی از وظایف ادارات مختلف زیر مجموعه معاونت فرهنگی – دانشجویی داشت.

    در ادامه این مراسم ، دکتر" آرش میراب زاده " معاون آموزشی دانشگاه با آرزوی "موفقیت" همراه با "خوشبختی" برای دانشجویان جدیدالورود، گفت: شما بالاخره پس از چهارسال ، مدرک خود را می گیرید و از نظر علمی در کار خود موفق شده اید، اما آنچه حائز اهمیت است، موفقیت توام با خوشبختی است .

    وی افزود: برای خوشبخت شدن ، باید در دوره تحصیل سرخورده نشوید و با کوچکترین چیزی مثلا نمره پائین ، ناامید نشوید، به رشته خود علاقه داشته باشید و با علاقه تلاش کنید ، درس بخوانید و پیگیر و کنجکاو در فهم و درک مطالب باشید، هدف داشته باشید و هرازگاهی تلاش خودتان را مورد بررسی قرار بدهید و اینکه ، به استعداد و پیشرفت خود مغرور نشوید.


   دکتر میراب زاده گفت: براساس تحقیقات انجام شده ، وقتی احساس خوشبختی در زندگی داشته باشید، کمتر به بیماریها دچار خواهید شد و مطمئن باشید که همه شما پتانسیل آن را دارید که به موفقیت توام با خوشبختی برسید.

   وی در پایان سخنانش ، آمادگی معاونت و مدیریت آموزشی دانشگاه را برای پاسخگویی به نیازهای دانشجویان اعلام کرد.

    حجت الاسلام والمسلمین سید "وحید معتمدی " مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه نیز با بیان روایتی از قول پیامبر اسلام در مورد علم اندوزی ، گفت: علم اندوزی صرف کافی نیست بلکه باید دانشجویان بتوانند به رشد و تعالی برسند.

    وی خطاب به دانشجویان افزود: گاه ممکن است با مشکلات شخصی یا اجتماعی روبه رو بشوید ، اما نباید ناامید شوید و قطعا آینده روشن خواهد بود و کشور به دست شما جوانان به قله های خیر و برکت خواهد رسید.

    وی اظهارداشت: اگر بخواهیم کشورمان به عزت و سربلندی برسد، باید با مشکلات و موانع روبه رو شده و با تلاش همه جانبه ، آنها را از میان بردارید.

    حاج آقا معتمدی بر رشد همه جانبه و انسانی تاکید کرد و افزود: خوشبختانه مسئولان این دانشگاه تلاش می کنند تا زمینه این رشد همه جانبه برای شما دانشجویان فراهم شود.

    وی در پایان سخنانش ، نهاد رهبری دانشگاه را معرفی کرد و آمادگی کارکنان این دفتر برای رفع نیازهای دینی – مذهبی و پاسخگویی به سئوالات در این حوزه را اعلام کرد.

    دکتر " بهمن بهمنی " عضو هیات علمی و رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه نیز طی سخنانی خطاب به دانشجویان جدیدالورود ، گفت: دوره ای که در آن هستید ناگزیر به تصمیم گیری های مهم می باشید وگرنه هزینه سنگینی را بابت آن خواهید داد.

    وی افزود: شما انسان هایی هستید که ویژگی هایی پیدا خواهید کرد که اول ، خودتان را خشنود می کند و بعد نیازمردم را رفع خواهد کرد.

    وی با معرفی مرکز مشاوره دانشجویی ، اظهارداشت: این مرکز قراراست که به شما دانشجویان خدماتی بدهد تا با جنبه های انسانیت بهتر خودتان سازگاری کنید و بهتر بتوانید از عمرتان استفاده کنید و در واقع ، خدمات این مرکز با توجه به شرایط و نیاز هر یک از شما به تنهایی و بصورت خیرخواهانه ، خاص شخص خودتان ارائه می شود.

    دکتر بهمنی ، " آشنایی با شغل آینده و چگونگی انطباق با آن ، رفع مشکلات خانوادگی ، سازگاری اجتماعی ، مشاوره برای انتخاب درست همسر، آشنایی با معنا و معنویت و سازگاری در موقعیت های بحرانی " را از جمله خدمات مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه برشمرد.

    در ادامه ، " امیر انصاری " مدیر امور فرهنگی از وجود تشکل ها و کانون های دانشجویی در زمینه های فرهنگی - هنری و اجتماعی و همچنین انجمن های علمی گفت که همگی آماده پذیرش اعضای جدید و گسترش فعالیت ها هستند.

    " اکبر میرجانی اقدم " مدیر امور دانشجویی نیز، به معرفی مدیریت خود ، بخش های زیرمجموعه آن و وظایف هریک از بخش ها پرداخت که در خدمات رسانی به دانشجویان آمادگی کامل دارند.

    در بخش دیگری از این همایش ، نمایندگان بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان نیز در سخنان کوتاهی به معرفی تشکل و فعالیت های آن پرداخته و آمادگی این تشکل ها برای عضوگیری و گسترش فعالیت های خود را اعلام کردند.

    " سید جلال حسینی " مسئول بسیج دانشجویی محور سخنان خود را جمله ای از امام خمینی (ره) که فرمود، " دانشگاه ، مبدا همه تحولات است " قرار داد و گفت: درس خواندن ، بخشی از آن است ، بلکه باید خلاء های وجودی و شخصیتی خودمان را پیدا کنیم و به رشد و تعالی درونی برسیم.

    وی با اشاره به سخنی از شهید مطهری نیز که " دانشجو موذن جامعه است " ، افزود: همانطور که در تاریخ هم می بینیم ، تحقق آرمانها ، از بطن مردم شکل گرفته است و تشکل بسیج دانشجویی نیز از این دست می باشد.

    حسینی با اشاره به فعالیت های بسیج دانشجویی دانشگاه ، ادامه داد: بسیج از مرداد ماه ، برنامه ریزی خود برای فعالیت های سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را آغاز کرده است .

    " ربیعی " نماینده انجمن اسلامی دانشجویان  نیز در سخنانی از دانشجویان جدیدالورود خواست تا در مقابل مشکلات مختلف ، قوی ظاهر شوند تا موفق باشند.

    وی همچنین به تفکر انجمن اسلامی دانشجویان به عنوان تفکر اصلاح طلبانه اشاره کرد و افزود: تفکر اصلاح طلبانه دارای سه رکن " مردم سالاری ، رفتار مسالمت آمیز و بدون خشونت و ایجاد تدریجی تغییرات " است .

    ربیعی از فعالیت های انجمن در ابعاد اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی گفت و برگزاری سخنرانی افراد بنام سیاسی و فرهنگی در دانشگاه ، برگزاری جشن های شب یلدا و چهارشنبه سوری که مربوط به سال تحصیلی گذشته بوده را به عنوان نمونه هایی از این فعالیت ها، بیان کرد.

    وی در پایان سخنانش ، از دانشجویان دعوت کرد تا در انجمن اسلامی دانشجویان عضو شده و در فعالیت های انجمن مشارکت داشته باشند.

    گفتنی است ، قرائت سوگند نامه توسط یکی از دانشجویان و همخوانی آن توسط تمامی دانشجویان شرکت کننده ، پایان بخش این همایش بود.

 


١٤:٢٧ - سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٨٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج